Czego się nauczysz?
-
definiować potrzeby klientów,
-
przeprowadzać segmentację klientów,
-
mierzyć lojalność klientów i skutecznie o nią dbać,
-
budować relację z klientem w social media,
-
zarządzać reklamacjami.
Co otrzymasz?
-
Prestiżowy certyfikat ICAN Institute
-
Narzędzia biznesowe do pobrania
-
Plan wdrożenia kompetencji
-
Artykuły i podcasty „MIT Sloan Management Review Polska”
-
Dostęp do aplikacji (Android, iOS)
Eksperci
Piotr Stohnij
Ekspert w zakresie zmian pokoleniowych w biznesie i marketingu. Prowadzi badania, doradza, szkoli oraz zarządza działaniami firm swoich klientów. Od ponad dekady współpracuje z ICAN Institute. Napisał „Koniec alfabetu”, pierwszą polską książkę poświęconą zmianie pokoleniowej w biznesie.
Don Peppers
Konsultant, autorytet w dziedzinie marketingu, współautor wielu książek
Fred Reichheld
Założyciel Bain & Company Loyalty Practice
Bernd Schmitt
Profesor CBS, ekspert w dziedzinie doświadczeń klientów
Kryteria zaliczenia
- zaliczyć wszystkie aktywności,
- zdać test końcowy na co najmniej 80%.
Pochwal się nowymi umiejętnościami!
Struktura szkolenia
Dokumenty
Pomoc
Kontakt
-
ICAN Institute Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
-
Al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa
-
Pomoc techniczna 22 213 07 96
Copyright © 2024
Gratulujemy ukończenia szkolenia!
Piotr Stohnij
Ekspert w zakresie zmian pokoleniowych w biznesie i marketingu. Prowadzi badania, doradza, szkoli oraz zarządza działaniami firm swoich klientów. Od ponad dekady współpracuje z ICAN Institute.
Zrealizował wiele projektów strategicznych dla organizacji z kilkunastu branż, w tym tak wymagających jak branża spożywcza, środków ochrony indywidualnej, zdrowia, wydawnicza czy budowlana. Spędził również kilka tysięcy godzin, prowadząc warsztaty dla menedżerów najwyższego szczebla. Pełnił funkcję redaktora internetowej odsłony „Harvard Business Review Polska” oraz prezesa stowarzyszenia HR Generation Next.
Przez kilka lat prowadził własną agencję obsługującą firmy w obszarze mediów społecznościowych. Napisał też „Koniec alfabetu”, pierwszą polską książkę poświęconą zmianie pokoleniowej w biznesie.
Dr Witold Jankowski
Wykładowca i praktyk biznesowy, jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. Jest założycielem i prezesem ICAN Institute oraz współtwórcą magazynów „MIT Sloan Management Review Polska” oraz „ICAN Management Review”.
Dr Maria Mycielska
Socjolog, doktor nauk ekonomicznych, absolwentka uniwersytetów w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Od niemal 20 lat specjalizuje się obszarze kultury organizacyjnej i przywództwa. Korzysta z własnego doświadczenia menedżerskiego w międzynarodowych korporacjach Xerox i Coca-Cola w Polsce i w Wielkiej Brytanii.
Autorka szeregu publikacji, w tym pracy naukowej dotyczącej wpływu przywództwa na klimat organizacyjny oraz dwóch podręczników akademickich. Autorka
książki „Praktyczny podręcznik zarządzania kulturą firmy. Doświadczenia firm w Polsce”, która łączy teorię z praktyką w polskim kontekście.
Prowadziła projekty rozwojowe w 16 krajach na świecie, w tym w Indiach, Tajlandii i Chinach. Konsultant, ekspert i wykładowca ICAN Institute. Od wielu lat pracuje z organizacjami w obszarze zarzadzania kapitałem ludzkim. Posiada wiele międzynarodowych certyfikatów oraz akredytacji (m.in. International Coaching Community, Londyn).
Pracowała dla wielu uznanych firm, m.in. Deloitte, EY, Crédit Agricole, Reiffeisen Polbank, Estée Lauder Companies, ING, Żywiec, Abbott, Exxon Mobil, Shell, Orbis, Fujitsu, Philips, Colgate-Palmolive, Dell Computers, SAS Institute, Volvo Auto Polska, Lotte Wedel, UNIQA czy Citi Bank Handlowy.
Piotr Cielecki
Trener biznesu, certyfikowany coach ICC, psycholog, autor książki „Klucze do zmiany”, ekspert „Harvard Business Review” i Tygrysów biznesu, częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Pracował z setkami zespołów, z właścicielami dużych krajowych spółek i menadżerami średniego oraz wyższego szczebla.
W swojej pracy przekształca najnowsze odkrycia z dziedziny psychologii w użyteczne narzędzia biznesowe. Opierając się na maksymie: „wiedza stanie się mądrością, kiedy zrobimy z niej użytek”, przykłada ogromną uwagę do praktycznego charakteru prowadzonych warsztatów, szkoleń i sesji coachingowych. Zdaniem Piotra stosowanie narzędzia ma sens, jeśli przynosi konkretne efekty i jesteśmy w stanie zmierzyć skutki jego działania.
Współpracuje z firmami w zakresie tworzenia efektywnych i dobrze komunikujących się zespołów, inteligencji emocjonalnej, prowadzenia perswazyjnych wystąpień publicznych i wzmacniania zaawansowanych kompetencji menadżerskich. Jest znany z olbrzymiego zaangażowania w proces szkoleniowy, a przekazywane przez niego narzędzia cechują się najwyższą skutecznością, dostarczając klientom rozwiązań w codziennych sytuacjach biznesowych. Twórca autorskich programów treningowych „Klucze do zmiany”, „Pogromca smoków” i „Self Management System”.
Anna Radzikowska
Executive coach, trenerka biznesowa, mentorka, działaczka społeczna i inwestorka z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w środowisku korporacyjnym i biznesie. Wspiera liderów i liderki w skutecznym zarządzaniu sobą i ludźmi w oparciu o model przywództwa skoncentrowany na człowieku (ang. human-centered leadership) poprzez projektowanie i realizowanie programów rozwojowych odpowiadających na konkretne potrzeby i cele klientów.
Przez prawie 10 lat wspierała kluczowe procesy zarządzania po przejęciu przez inwestora strategicznego (Daewoo) Fabryki Samochodów Osobowych (FSO). Uczestniczyła w jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w Polsce od jego początków, poprzez głęboki proces restrukturyzacyjny, aż po upadłość inwestora koreańskiego i pozyskanie nowego partnera strategicznego, ukraińskiej firmy UKR‑AVTO.
W 2003 roku została współzałożycielką i prezeską warszawskiej sieci kawiarni, którą prowadziła przez 15 lat. Zarządzała 30-osobowym zespołem pracowników, była odpowiedzialna za wszystkie procesy biznesowe, w tym m.in. za rekrutację i szkolenie personelu, finanse firmy, rozwój produktu i strategię marketingową.
W 2016 roku rozpoczęła się jej przygoda z coachingiem biznesowym. Od 2018 roku pracuje jako wykładowczyni w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z firmami szkoleniowymi jako trenerka biznesowa, gdzie uczestniczy w procesach tworzenia skrojonych na miarę programów rozwojowych. Wspiera liderów i liderki zarówno indywidualnie, jak i w organizacjach w różnych branżach, takich jak konsulting, energia, IT, usługi, FMCG, farmacja, fintech, bankowość czy budownictwo.
Joanna Koprowska
Dziennikarka, redaktorka, copywriterka, doradczyni ds. storytellingu biznesowego i komunikacji. Związana z ICAN Institute, twórcą polskiej edycji „Harvard Business Review”, „MIT Sloan Management Review” oraz „ICAN Management Review”. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesowej i lifestyle’owej, copywritingu oraz doradztwie komunikacyjnym.
W 2021 roku kapituła konkursu „Pióro odpowiedzialności” przyznała jej nagrodę główną w kategorii „Pandemia a miejsce pracy” za tekst opisujący wpływ pandemii na sytuację zawodową kobiet. Została wybrana przez Komisję Fulbrighta do udziału w programie Reporting Complexity: A Study Tour in the U.S. for Journalists from Central and Eastern Europe.
Promuje koncepcję evidence-based management – zarządzania opartego na sprawdzonych, popartych badaniami praktykach menedżerskich.
Przeprowadzała wywiady m.in. z prof. Amy Edmondson z Harvard Business School, Richardem Kochem, popularyzatorem reguły 80/20, Pimem de Morree’em, twórcą Korporacyjnych Rebeliantów czy Gregiem McKeownem.
Marcin Słomski FCCA
Ekspert w zakresie optymalizacji wartości przedsiębiorstw. Posiada 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów ukierunkowanych na zwiększanie wartości firm. Jest nietypowym finansistą – więcej czasu poświęca na kontakty z osobami odpowiedzialnymi za marketing i sprzedaż niż z księgowymi. Jak sam mówi – „Wartość firm jest kreowana na styku marketing sprzedaż finanse, a księgowość jedynie odzwierciedla coś, co już się stało.”
Od 2017 pełni funkcję Partnera Zarządzającego w Private Venture Partners – search fund, który we współpracy z prywatnymi inwestorami (Business Angels) inwestuje w polskie spółki. W jednej z nich (Avenir Medical Poland Sp. z o.o.) pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za finanse oraz M&A.
Marcin Słomski ma bogate doświadczenie w zakresie realizacji projektów corporate finance oraz transakcji M&A. Uczestniczył w ponad 80 projektach obejmujących przejęcia, sprzedaż i fuzje spółek, pozyskanie finansowania (wprowadzenie spółki na giełdę, emisję obligacji, pozyskanie długu), restrukturyzację zadłużenia, transakcje typu joint venture. Projekty realizował dla polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw zarówno w roli doradcy (CET – Clairfield International), jak również w funkcji dyrektora finansowego oraz dyrektora controllingu.
Z ICAN Institute związany od 2014 roku. Prowadzi zajęcia i warsztaty skupiające się wokół tematyki związanej z finansami, zarządzaniem wartością spółek, strategią, zarządzaniem przychodami i pricingiem. Posiada międzynarodowe kwalifikacje ACCA, studiował na INSEAD (alumni CGM’16), IE Business School (program Private Equity oraz Venture Capital) oraz Northwestern Kellogg School of Management (Professional Certificate in Digital Marketing).
Dr hab. Marcin Gołembski
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 17 lat trener, ekspert w obszarze HR oraz konsultant w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji funkcji HR, metod organizacji i zarządzania oraz przywództwa. Przeprowadził ponad 2500 godzin szkoleń, warsztatów i sesji coachingowych oraz doradzał biznesowo kilkudziesięciu firmom z różnych branż (m.in. Kompania Piwowarska).
Współlider inicjatywy Wsparcie Decyzji (www.wsparciedecyzji.pl). Współtwórca i kierownik elitarnych trenersko-menedżerskich studiów podyplomowych „Master of Business Training”, realizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Praktyczne doświadczenia, na bazie których rozwiązuje problemy biznesowe klientów, zdobywał pełniąc funkcje kierownicze i zarządcze (m.in. jako prezes zarządu, członek zarządu, dyrektor zarządzający, członek rady nadzorczej) w przedsiębiorstwach działających zarówno w branży produkcyjnej, jak i usługowej. Był współautorem programów szkoleniowych realizowanych w ramach ogólnopolskich projektów finansowanych przez UE. W procesie realizacji projektów doradczych i szkoleniowych łączy doświadczenia praktyczne z najnowszymi trendami i wynikami badań naukowych, które prowadzi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Jest autorem monografii pt. „Funkcja personalna w przedsiębiorstwie. Aktualne trendy i perspektywy rozwoju”, a także ponad 40 innych publikacji z zakresu zarządzania zamieszczanych w czasopismach branżowych oraz wydawnictwach naukowych w kraju i zagranicą.
Zakres realizowanych szkoleń: zarządzanie zespołem, rozwój talentów, sztuka prezentacji i wystąpień publicznych, projektowanie i realizacja funkcji HR, coaching, motywowanie i budowanie zaangażowania.
Andrzej Jacaszek DBA
Wiceprezes ICAN Institute i współtwórca magazynów „MIT Sloan Management Review Polska” oraz „ICAN Management Review” – tytułów, które kształtują nowe pokolenia przywódców i kadry zarządzającej.
W latach 2004–2005 pełnił funkcję Wiceministra Finansów RP w rządzie premiera Marka Belki. Od marca 2004 roku wykładowca i trener biznesu w ICAN Institute.
Specjalizuje się m.in. w zagadnieniach zarządzania strategicznego, procesów sprzedaży i marketingu, a także modeli przywództwa sprawdzających się w dynamicznym i złożonym otoczeniu rynkowym.
Doświadczenie biznesowe zdobywał jako top executive wielu spółek. Pracował m.in. dla: Medicover Holding BV jako dyrektor Grupy ds. Sprzedaży i Marketingu, Norwich Union jako country manager of Life & Pension Operations Poland, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Norwich Union SA jako prezes zarządu, TUiR Warta S.A. jako wiceprezes zarządu, Agros Holding S.A. jako dyrektor Grupy ds. Sprzedaży i Marketingu oraz dla B.P.S. Consultants Poland Sp. z o.o. jako prezes zarządu.
Otrzymał tytuły: Doctor of Business Administration w Polskiej Akademii Nauk, Master of Business Administration w Carlson School of Management University of Minnesota oraz Magistra Inżyniera Nawigatora Morskiego w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.
Izabela Stachurska
Konsultantka i trenerka przywództwa kadry zarządzającej w biznesie, szkolnictwie wyższym i kulturze. Mówczyni inspiracyjna, wykładowczyni akademicka, publicystka. Tworzy autorskie programy przywództwa dla kadry zarządzającej.
Senior Executive and Leadership Coach w Leadership Circle™. Prowadzi procesy certyfikacji The Leadership Circle Profile™ dla coachów, badania diagnostyczne LCP™ określające poziom kompetencji przywódczych dla liderów z różnych krajów i kultur (Szwajcaria, Niemcy, Włochy, USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Dania, Czechy, Holandia, Hiszpania, Turcja, Japonia, Szwecja, Norwegia, Belgia, Brazylia) oraz CLA™ (Collective Leadership Assessment), służący badaniu kultury przywództwa w zespole lub organizacji. Jako jedyna w Polsce prowadzi transformację kultury przywództwa metodą The Leadership System™.
Doświadczona menedżerka w obszarach: tworzenia strategii, rozwoju instytucji, tworzenia systemów i procesów zarządzania instytucją, marketingu, komunikacji, zarządzania projektami oraz zarządzania wiedzą. Przez wiele lat związana z The British Council i Instytutem Adama Mickiewicza. Pracowała w UK Trade and Investment w Nowym Jorku. Obecnie pracuje nad pierwszą własną publikacją w obszarze przywództwa.
Trenerka i ekspertka ICAN Institute w programach korporacyjnych oraz w programach otwartych: Neuroleadership Academy™, Personal Leadership Academy™, Management™ i First Time Manager™.
Wspierała klientów m.in. takich firm jak: Auchan, Selena, Veolia, EY, Deloitte, ALSTOM, AstraZeneca, Polpharma Biologics, Willson & Brown, Warta, TTI, DOZ, BASF, UNIQA, Santander, Suez, Saint-Gobain, AVON, Air Products, Narodowe Centrum Kultury, Warner Music International, Artystyczna Podróż Hestii czy Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Dr Piotr Wiśniewski
Doktor nauk o zarządzaniu, menedżer, autor, speaker i konsultant. Dyrektor zarządzający Grupy DBR77 z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami międzynarodowymi.
Od 2016 r. rozwija grupę spółek DBR77, która zajmuje się optymalizacją procesów w organizacjach produkcyjnych oraz usługowych, a także robotyzacją produkcji na terenie Europy oraz Azji. Założyciel pierwszej na świecie Platformy Robotów DBR77.com, której celem jest wspieranie robotyzacji oraz automatyzacja produkcji w przedsiębiorstwach, które nie byłyby w stanie zrobić tego samodzielnie. Twórca modelu zarządzania według koncepcji Hyperreality.
Przez pięć lat pełnił rolę CEO Maflow – globalnej firmy z branży motoryzacyjnej z oddziałami w Europie, Azji i obu Amerykach, zatrudniającej ponad 4500 pracowników. Dzięki nowej polityce rozwoju, przedsiębiorstwo odbudowało silną pozycję na rynku i wyszło naprzeciw wymaganiom klientów, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW czy Jaguar Land Rover. Za przeprowadzoną z sukcesem restrukturyzację Piotr Wiśniewski został laureatem nagrody TOP Manager przemysłu automotive. Pracując w Maflow stworzył również program zarządzania talentami Talent Management Maflow, który został opisany na łamach „Harvard Business Review Polska” jako integralna część studium przypadku odbudowy przedsiębiorstwa dzięki zaangażowaniu pracowników.
Absolwent Harvard Business School. W 2009 r. obronił tytuł doktora nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoim doświadczeniem dzieli się jako wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w ICAN Institute.
Paula Wąsowska DBA
Doświadczona wykładowczyni, trenerka, mówczyni publiczna, moderatorka oraz uczestniczka dyskusji panelowych. Konsultantka i ekspertka ds. innowacji i strategii konkurencyjnej. Prowadzi konferencje, kongresy oraz warsztaty, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce, Europie Centralnej, rynkach wschodzących oraz Dolinie Krzemowej w Kalifornii.
Od początku kariery zawodowej, którą rozpoczęła w pierwszej połowie lat 90., związana z branżą technologii internetowych. W Cisco Systems, z którym do 2014 roku była związana przez ponad 13 lat, pełniła funkcję dyrektora ds. rozwoju rynku Europy Środkowo-Wschodniej w ramach grupy doradczej Internet Business Solutions Group (IBSG). Wcześniej była m.in. współzałożycielką Internet Technologies Polska. Projektowała i implementowała model e-business oraz planowała strategię marketingu i sprzedaży dla Dell Computer Poland. Współtworzyła strategię marketingową i komunikacyjną w firmie Nokia.
Posiada tytuł Doctor of Business Administration (DBA) uzyskany w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest absolwentką Canadian Executive MBA University of Montreal, Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), Protocol School of Washington oraz Akademii Strategicznego Przywództwa ICAN Institute. Członek rad nadzorczych firm i instytucji pozarządowych. Wiceprezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce.
Marek Gliwny
Trener biznesu, psycholog i menedżer. Praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży, zarządzaniu oraz wdrażaniu strategii w sektorze bankowym. Pracował w największych i najbardziej renomowanych bankach w Polsce (m.in. HSBC Bank Polska, BRE Bank SA, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank Polska SA). Zarządzał zespołami pracowniczymi różnej wielkości: od jednostek terenowych przez regionalne po sieć ogólnopolską liczącą 160 placówek bankowych (kilkuset pracowników sprzedaży i obsługi klienta). Pracując na stanowiskach dyrektorskich w centralach banków, opracowywał i wdrażał strategię i model biznesowy oraz modyfikował i optymalizował procesy sprzedaży i obsługi klienta. Odpowiadał za sprzedaż i realizację celów finansowych. Ponadto podnosił standardy jakości obsługi w sieci oddziałów i call center. Od 10 lat prowadzi szkolenia jako Certyfikowany Profesjonalny Trener Biznesu.
Z wykształcenia psycholog. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Specjalizuje się w praktycznym zastosowaniu psychologii w pracy menedżera i w naukowo zweryfikowanych metodach oceny potencjału pracowników. Absolwent Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), programu SPIN Technika Efektywnej Sprzedaży oraz Huthwaite International. Uzyskał tytuł MBA US i Manchester Metropolitan University, a aktualnie zdobywa uprawnienia psychoterapeutyczne.
Trener biznesu z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w środowisku międzynarodowym. Specjalizuje się prowadzeniu projektów rozwojowych dla menedżerów i specjalistów z różnych branż (blisko 3000 godzin na sali szkoleniowej). Konsultant w zakresie zarządzania sprzedażą, komunikacji i negocjacji, motywacji i zaangażowania oraz zmiany kultury organizacyjnej i poprawy zaangażowania pracowników. Ekspert w zakresie rozwoju świadomości biznesowej.
Mariusz Kostera
Praktyk z 30-letnim doświadczeniem w branży reklamowej i marketingu instytucji finansowych. Pełnił wiele funkcji wysokiego szczebla zarówno w międzynarodowych korporacjach (KBC, Citigroup, HSBC, GE), jak i w firmach należących do Private Equity oraz Venture Capital.
W latach 2011–2017 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Banku BPH, należącego do Grupy GE Capital International, gdzie dał się poznać m.in. jako kreator pionierskiej akcji „Zwykły Bohater” organizowanej wspólnie z TVN i Onet, która po raz pierwszy na taką skalę wypromowała społeczne zaangażowanie biznesu.
Był zaangażowany w rozwój kultury organizacyjnej firm, w których pracował oraz kształcenie przyszłych menedżerów. Był certyfikowanym trenerem z zakresu przywództwa w Citibanku oraz współorganizatorem Leadership Summits w Banku BPH. Uczestniczył w programie rozwojowym w Jack Welch Leadership Center, General Electric Company. Angażował się w prace GE Women’s Network oraz był wolontariuszem w programie mentoringowym Vital Voices.
Absolwent Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu menedżerskich programów rozwojowych.
Hubert Malinowski
Psycholog, trener, coach i konsultant. Należy do najbardziej cenionych i poszukiwanych przez menedżerów trenerów i coachów EQ w Polsce. Swoją osobowością i umiejętnościami trenerskimi potrafi przykuć uwagę najbardziej wymagających menedżerów wyższego szczebla. Specjalizuje się w realizacji szkoleń i coachingów indywidualnych rozwijających kompetencje przywódcze i osobiste, w szczególności z zakresu oddziaływania na zespół, rozwijania podwładnych i inteligencji emocjonalnej dla kadry wyższego i średniego szczebla.
Jako ceniony praktyk biznesowy z wieloletnim stażem, był wielokrotnie zapraszany do współtworzenia narzędzi i programów szkoleniowych rozwijających kompetencje przywódcze, zespołowe i osobiste niezbędne menedżerom w zmieniającej się rzeczywistości. Uwagę poświęca zwłaszcza przywództwu, budowaniu u ludzi zaangażowania, inteligencji emocjonalnej i stylom poznawczym w kierowaniu, negocjacjach, sprzedaży oraz komunikacji w organizacjach.
Z sukcesem wspierał klientów z takich firm jak: Bakoma, Cersanit, Deloitte, Diageo, Douglas, EY, Geers, HP, Henkel, IKEA, Kompania Piwowarska, Leroy Merlin, Mars, Microsoft, Nestle, Polpharma Biologics, Royal Canin, Teva czy Toyota.
Joanna Pommersbach
Konsultantka HR i trenerka przywództwa. Ekspertka z bogatym doświadczeniem w pracy z zarządami i kadrami zarządzającymi w obszarze poprawy efektywności przywódczej. Wielokrotnie wspierała organizacje w przygotowywaniu strategii HR, modelowaniu kultury organizacyjnej wspierającej strategię firmy i zwiększającej zaangażowanie jej pracowników.
Specjalizuje się w obszarze Diversity and Inclusion, pomagając klientom w tworzeniu strategii D&I oraz prowadząc warsztaty i szkolenia na wszystkich poziomach organizacji.
Ważną częścią praktyki Joanny jest coaching indywidualny w oparciu o podejście Leadership Impact, czyli dopasowanie stylów przywódczych do wyzwań biznesowych, oraz coaching zespołowy według podejścia prof. Richarda Hackmana Top Team Effectiveness.
Joanna zajmuje się szacowaniem ryzyka biznesowego związanego z zarządzaniem sukcesją, w tym procesami wspierającymi, takimi jak przeglądy talentów.
Autorka i trenerka programów rozwojowych. Od ponad 20 lat zrealizowała kilkadziesiąt programów rozwoju kadr w sektorach: finansowym, mediowym, przemysłowym, farmaceutycznym i retail.
Joanna pełniła kierownicze funkcje w wiodących międzynarodowych firmach doradczych na stanowisku szefa praktyki Leadership & Talent. Od ponad 20 lat wykłada na studiach International/Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie otrzymała wyróżnienie „Honorowy Wykładowca”. Mówczyni na licznych konferencjach.
Swoim doświadczeniem wspiera – pełniąc funkcję członka rady (2012–2016) oraz konsultanta/trenera – Fundację Szkoła Liderów, flagowy program Polsko‑Amerykańskiej Fundacji Wolności, której misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez szkolenia i wsparcie liderów realizujących swoje zadania, działalność w sferze publicznej w organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych.
Beata Korczak-Nowak
Ekspertka w dziedzinie rozwoju pracowników, transformacji kulturowej i komunikacji. Absolwentka zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz psychologii ogólnej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała, pracując dla takich międzynarodowych organizacji, jak Philips Lighting Poland, General Electric oraz Amazon International.
Przez ponad 7 lat pracowała jako dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku BPH, należącym wówczas do grupy General Electric, realizując szereg projektów związanych z transformacją kulturową banku, zmianami strukturalnymi oraz programami rozwojowymi skierowanymi do pracowników.
Następnie przeniosła się do Wiednia, gdzie pracując dla Amazon International koordynowała działania HR na poziomie Europy, dla obszaru bezpośredniej obsługi klienta.
Obecnie pełni rolę Head of Human Resources & Culture w ICAN Institute, odpowiadając na potrzeby biznesowe organizacji i bieżące uwarunkowania rynku w kontekście kompleksowej strategii HR, employer brandingu oraz kultury organizacyjnej.
, witaj w platformie rozwoju kompetencji biznesowych!
Razem z firmą ICAN Institute mamy dla Ciebie najbardziej praktyczne i wszechstronne szkolenia e-learningowe, które przygotują Cię do każdej sytuacji biznesowej.
Jak będzie od dziś wyglądała Twoja droga rozwoju na platformie ICAN Online Learning?
Obejrzyj zaproszenie!
, witaj w platformie rozwoju kompetencji biznesowych!
Przykład analizy pre-mortem
Przykład analizy pre-parade
, witaj w platformie rozwoju kompetencji biznesowych!
Cele krytyczne
Cele perspektywiczne
Cele usprawniające
Patrz na życie z perspektywy maratończyka.
Bądź otwarty(-ta) na wyzwania.
Ucz się na błędach.
Podążaj za swoją pasją.
Trening czyni mistrza.
Szukaj wyższego celu.
Bądź optymistą(-tką).
Dbaj o dobre towarzystwo.
Jacek Gwóźdź
Konsultant biznesowy oraz Coach certyfikowany w amerykańskim Institute for Professional Excellence in Coaching, z wieloletnim doświadczeniem w japońskiej korporacji motoryzacyjnej z listy Fortune Global 500, w tym na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego.
20 lat doświadczenia zarządczego w czołowej japońskiej spółce motoryzacyjnej Denso, w tym: 9 lat jako CEO i 11 lat jako CFO/Head of Finance (300 MUSD roczne obroty spółki, którą zarządzał jako CEO, 500 pracowników w zarządzanych zakładach, 5 zakładów pod kierownictwem w Polsce i w Serbii).
W ramach działalności Jacek Gwóźdź Business Consulting poprzez kompleksową usługę COMENT (połączenie Consultingu, Coachingu, Mentoringu, Energetycznego przywództwa oraz Treningu i szkoleń) wspiera firmy w doskonaleniu Kultury Organizacyjnej i zwiększaniu konkurencyjności, łącząc wysoką efektywność organizacji z siłą mentalną i dobrostanem jej członków.
Poznaj nową platformę ICAN Business Advisor i odkryj nowy wymiar kursów!
Get exclusive news
Get exclusive news
Świat
-
1. Myślenie analityczne
-
6. Ciekawość i uczenie się przez całe życie
-
2. Myślenie kreatywne
-
7. Znajomość technologii
-
3. AI & Big Data
-
8. Design & User Experience
-
4. Przywództwo i wpływ
-
9. Motywacja i samoświadomość
-
5. Odporność, elastyczność i zwinność
-
10. Empatia i aktywne słuchanie
Przypominajka
Na portalu wiedzy szkolenia First-Time Manager Intense czekają już na Ciebie autorefleksja oraz prework
do sesji 5. Nie zapomnij ich wypełnić przed spotkaniem live 27 września.
Przejdź do materiałów
Do zobaczenia!
This is the title of this dialog box.
Twój głos ma znaczenie! 💬
Europa
-
1. Myślenie analityczne
-
6. Ciekawość i uczenie się przez całe życie
-
2. Przywództwo i wpływ
-
7. Znajomość technologii
-
3. AI & Big Data
-
8. Design & User Experience
-
4. Myślenie kreatywne
-
9. Zarządzanie talentami
-
5. Odporność, elastyczność i zwinność
-
10. Motywacja i samoświadomość
Polska
-
1. AI & Big Data
-
6. Myślenie kreatywne
-
2. Myślenie analityczne
-
7. Odpowiedzialne zarządzanie środowiskiem
-
3. Design & User Experience
-
8. Kontrola jakości
-
4. Przywództwo i wpływ
-
9. Zarządzanie zasobami i operacje
-
5. Orientacja na obsługę i obsługa klienta
-
10. Znajomość technologii
Natalia Bogdan
Prezeska agencji pracy Jobhouse, ekspertka rynku pracy, headhunterka z ponad 15-letnim doświadczeniem. Wykładowczyni akademicka i zdobywczyni nagrody publiczności w konkursie „Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku”. Autorka książki „Biblia rekrutacji. Jak skutecznie pozyskiwać pracowników”. Założona przez nią firma pomogła dotąd ponad 17 000 kandydatów i blisko 1000 firm i zdobyła takie wyróżnienia jak Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa. Natalia Bogdan ma doświadczenie w rekrutacji na wszystkie szczeble stanowisk – od szeregowych przez specjalistyczne i menedżerskie po executive, dla zróżnicowanych branż. Jest miłośniczką zdrowego stylu życia – sportu, podróży i wegetariańskiego jedzenia.
Attention
(Uwaga)
Interest
(Zainteresowanie)
Desire
(Pragnienie)
Action
(Działanie)
Welcome (Powitanie)
Ask (Zadawanie pytań)
Supply (Dostarczanie informacji)
Part (Zakończenie rozmowy)
Weryfikacja referencji
Testy kompetencyjne
Zadania praktyczne
Zatrudnianie na próbę
Skuteczność rekrutacji z perspektywy kandydata
- Czas do rozmowy (time to interview) – czas, jaki mija od złożenia aplikacji do zaproszenia na rozmowę. Krótki czas oczekiwania może być oznaką sprawnie działającej rekrutacji, a zbyt długi może budzić frustrację i zniechęcać kandydatów.
- Czas do feedbacku (time to feedback) – okres, w którym kandydat otrzymuje informację zwrotną po rozmowie. Brak odpowiedzi lub opóźniony feedback negatywnie wpływa na wizerunek firmy.
- Jakość feedbacku (quality of feedback) – kandydaci doceniają, gdy feedback jest konkretny i wartościowy, niezależnie od wyniku procesu. Informacja zwrotna, która pomaga im zrozumieć, co mogą poprawić, podnosi ich satysfakcję.
- Net Promoter Score (NPS) kandydatów – wskaźnik mierzący, jak bardzo kandydat poleciłby firmę innym. Pozytywny NPS od kandydatów, którzy nie zostali zatrudnieni, świadczy o wysokiej jakości procesu rekrutacji.
Skuteczność rekrutacji z perspektywy menedżera rekrutującego
- Czas do zatrudnienia (time to hire) – kluczowy wskaźnik dla menedżera, który mierzy czas od momentu rozpoczęcia rekrutacji do zatrudnienia kandydata. Szybkie zamknięcie rekrutacji jest istotne, ale najważniejsze jest dopasowanie kandydata do zespołu.
- Czas do shortlisty (time to shortlist) – czas pomiędzy startem poszukiwań a przedstawieniem pierwszych potencjalnych kandydatów. Ten wskaźnik pokazuje, jak efektywnie działa proces pozyskiwania talentów i czy zespół rekrutacyjny potrafi szybko znaleźć odpowiednich kandydatów.
- Retencja po 12 miesiącach – wskaźnik, który pokazuje, ilu zatrudnionych pracowników pozostaje w firmie po roku. Dobrze dopasowany kandydat będzie bardziej skłonny do dłuższej współpracy.
Skuteczność rekrutacji z perspektywy rekrutera
- Wskaźnik zamknięcia procesów (closing rate) – odsetek rekrutacji zakończonych sukcesem, czyli zatrudnieniem. Pokazuje, jak efektywnie rekruter potrafi doprowadzić proces do końca.
- Wskaźnik akceptacji ofert (acceptance rate) – procent kandydatów, którzy przyjęli ofertę pracy. Wysoki wskaźnik świadczy o tym, że proces rekrutacyjny i warunki oferowane przez firmę są atrakcyjne dla kandydatów.
- Wskaźnik odrzucenia (rejection rate) – odsetek kandydatów, którzy zostali odrzuceni na wczesnym etapie rekrutacji. To wskaźnik, który pomaga ocenić jakość pierwszego etapu rekrutacji i skuteczność w doborze kandydatów.
- Właściwy dobór (selection accuracy) – jest to wskaźnik określający odsetek kandydatów z shortlisty, którzy zostali zaproszeni do kolejnego etapu – spotkania.
- NPS menedżera – ten wskaźnik pokazuje, czy menedżer, z którym współpracował dany rekruter, poleci jego usługi swoim znajomym.
Skuteczność rekrutacji z perspektywy Talent Acquisition Managera
- Koszt zatrudnienia (cost per hire) – wskaźnik pokazujący, ile firma wydaje na zatrudnienie jednego pracownika, uwzględniając budżet marketingowy, koszty narzędzi rekrutacyjnych i czas pracy zespołu HR.
- Satysfakcja z procesu wewnątrz organizacji (recruitment satisfaction) – mierzenie poziomu zadowolenia klientów wewnętrznych z przeprowadzonego procesu.
- Liczba rozpoczynających się rekrutacji – monitorowanie liczby procesów rekrutacyjnych i ich efektywności, co pomaga ocenić obciążenie pracą działu rekrutacji oraz planować działania związane z pozyskiwaniem talentów.
Pobierz już teraz!
Zacznij korzystać z Planu wdrożenia kompetencji i przekuj teorię w praktykę, wzmacniając swoje kompetencje zawodowe i zwiększając skuteczność nauki.
Uwaga!
-
Mistrzowska rekrutacja: Od strategii do selekcji (tu jesteś )
-
Mistrzowska rekrutacja: Celne wybory, silne zespoły
Zespół ICAN Online Learning
Pobierz już teraz!
Zacznij korzystać z Planu wdrożenia kompetencji i przekuj teorię w praktykę, wzmacniając swoje kompetencje zawodowe i zwiększając skuteczność nauki.
Uwaga!
-
Mistrzowska rekrutacja: Od strategii do selekcji
-
Mistrzowska rekrutacja: Celne wybory, silne zespoły (tu jesteś )
Zespół ICAN Online Learning
Rozpoznawanie emocji
Rozumienie emocji
Wykorzystywanie emocji
Regulowanie emocji
-
Aktywność fizyczna. Weź kilka oddechów i poruszaj się, aby zmniejszyć lub zwiększyć intensywność emocji. Pomocna bywa także krótka medytacja lub trening uważności (ang. mindfulness).
-
Zamiana zachowania. Zdystansuj się wobec sytuacji lub bodźca, który na Ciebie działa. Spróbuj zachować się w inny niż zwykle sposób, np. uśmiechnij się, zamiast się złościć.
-
Okazywanie empatii. Słuchaj uważnie, aby lepiej zrozumieć emocje bądź punkt widzenia innych osób. Wyraź zainteresowanie ich poglądami i staraj się ich nie oceniać.
-
Czynności poznawcze. Spróbuj pozytywnie zinterpretować sytuację, aby zmienić swój nastrój. Zmodyfikuj oczekiwania – pytaj lub sugeruj zmianę sposobu myślenia. Wyjaśnij założenia – oferuj nowe informacje w celu skorygowania błędnych przekonań.
-
Czynności społeczne. Zaoferuj wsparcie lub współpracę. Poproś o pomoc innych. Zbuduj relacje interpersonalne – stwórz porozumienie z innymi.